به گزارش اقتصادنیوز، محسن صفدری در یک گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه در سطح کشور چهار واحد اصلی تولیدکننده روغن موتور فعالیت دارد، اظهار کرد: علت کمبود عرضه روغن موتور در برخی استان‌ها کاهش تولید ۲ واحد تولیدکننده روغن موتور است.

مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی پلیمری وزارت صمت بیان کرد: ۲ واحد اصلی تولید روغن موتور به دلیل برخی مشکلات فنی، تولیداتشان را در آذر ماه کاهش دادند و همین کمبود تولید و عرضه موجب افزایش قیمت روغن موتور در بازار شده است.

وی گفت: هم‌اکنون روند تولید روغن موتور در حال بازگشت به روال عادی است و به‌زودی مشکل کمبود عرضه این محصول در سطح کشور برطرف می‌شود.

همچنین توجه شما را به تیتر شانا جلب میکنیم:

“افزایش ۲ برابری تولید نفت سپاهان/ ظرفیت تولید ماهانه روغن موتور به بیش از ۱۶ میلیون لیتر رسید”

تاریخ انتشار 14 شهریور 1401

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان از افزایش دوبرابری تولید روغن موتور در شرکت نفت سپاهان و نیز افزایش ظرفیت تولید این شرکت از ۸ میلیون لیتر در اردیبهشت‌ماه به ۱۶ میلیون لیتر در شهریورماه خبر داد.

همچنین ایشان به موارد زیر نیز اشاره داشتند:
روغن تولید داخل مستقیم به دست مصرف‌کنندگان واقعی برسد
حذف تقلب در بازار روغن
سامان‌دهی سامانه توزیع روغن موتور در دستور کار وزارت صمت

محمدجواد نظرزاده، مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) نیز بیان کرد: با حجم تولید افزایش یافته، قیمت در بازار نزولی است و امیدواریم با حجم افزایش یافته تا دو، سه هفته دیگر، بازار روی آرامش را ببیند و شاهد کاهش قیمت در سطح مصرف‌کننده نیز باشیم.

  • پشتیبانی سایت
  • 1401/10/18
  • 31 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه