ترفندهایی برای کاهش مصرف سوخت وجود دارد که شما می توانید بدون هزینه مصرف بنزین خود روی خود را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهید.

  راه‌های کاهش مصرف سوخت خودرو

شما می‌توانید با تغییر برخی عادت‌ها در هنگام رانندگی باعث کاهش مصرف سوخت شوید، البته با در نظر گرفتن و اجرای راهنمای نگهداری خودرو نیز می‌توانید مصرف سوخت خودرو را تا حد قابل توجه‌ای کاهش دهید.

کاهش مصرف سوخت علاوه بر اینکه باعث کاهش آلودگی می‌شود، می‌تواند هزینه‌های اضافی را هم کاهش دهد به طوری که امروزه با بالا رفتن سرسام آور هزینه‌ها باید به فکر چاره و صرفه جویی باشیم تا بتوانیم برنامه بهتری برای اجرای زندگی خود داشته باشیم.

با بالا رفتن قیمت سوخت، همه کسانی که با خودروی شخصی رفت و آمد می‌کنند، به فکر کم کردن مصرف سوخت خودروی خود برای کاهش هزینه‌ها هستند. حال این سوال پیش می‌آید؛ آیا راهی برای کم کردن مصرف سوخت خودروی ما وجود دارد؟ در ادامه این مطلب شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم که با پیروی از آن می‌توانید مصرف سوخت خودروی خود را به میزان قابل توجه‌ای کاهش دهید.

سان روف و شیشه‌های ماشین‌تان را در سرعت‌های بالا ببندید

راه اول، این است که زمانی سرعت خودروی شما بیش از ۵۵ کیلومتر در ساعت است سان روف و شیشه‌های خودرو خود رابسته نگه دارید چرا که این کار باعث می‌شود خودرو شما به راحتی حرکت کرده و موتور خودرو به سادگی کار خود را انجام دهد.

از ترمز کردن‌های ناگهانی اجتناب کنید

راه دوم، این است که تا از ترمز‌های ناگهانی بپرهیزید، چرا که اینکار باعث می‌شود مصرف بنزین خودرو شما بالاتر رفته و از طرفی موجب کمتر خراب شدن ترمز خودرو می‌شود.

اجتناب از کم و زیاد کردن سرعت به طور ناپیوسته

راه سوم، این است که سرعت خودرو خود را به شکل ناگهانی کم یا زیاد نکنید و سعی کنید تا جایی که ممکن است حرکت خودرو به طور پیوسته باشد و تغییرات زیادی در کم نداشته باشید، یادتان باشد که تغییرات سرعت یکی از مواردی است که باعث می‌شود مصرف بنزین خودرو بالا برود.

اجتناب از خاموش کردن خودرو در مکث کوتاه

در نهایت این که در زمان‌هایی که برای مدت ۲ دقیقه توقف می‌کنید خودرو خود را خاموش نکنید چرا که استارت زدن و رسیدن خودرو به حالت آماده سوخت بیشتری مصرف می‌کند.

  • پشتیبانی سایت
  • 1399/01/25
  • 102 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه