نصب نخستین کابین ضدعفونی خودرو آذربایجان غربی در مهاباد

برای نخستین بار در آذربایجان‌غربی، کابین ضدعفونی‌کننده خودروها به همت یکی از خیران در یکی از محورهای ورودی پرتردد این شهرستان نصب و راه‌اندازی شد

ایرج شجاعی افزود: این کابین ضدعفونی‌کننده و ضدویروس کرونا ساخت گروه فنی «هلدینگ کیوان مرغ پرطلای» مهاباد است که در سه‌راهی برهان در جاده مهاباد به میاندواب نصب و از روز گذشته اقدام به گندزدایی خودروهای عبوری می‌کند.

وی ادامه داد: این دستگاه تمام اتوماتیک کلیه خودروهای سواری و باری که قصد ورود به شهر مهاباد را دارند گندزدایی و ضدعفونی خواهد کرد و همه خودروها موظف به عبور از آن هستند.

وی اضافه کرد: شرکت «هلدینگ کیوان مرغ پرطلای مهاباد» به «رضا سواری» از خیران و چهره‌های ماندگار صنعت طیور و تولیدکننده و کارآفرین نمونه ملی در شهرستان مهاباد تعلق داشته که این دستگاه را به شهروندان اهدا کرده است.

فرماندار مهاباد ضمن قدردانی از مشارکت مردمی و بخش خصوص در کمک به کنترل شیوع کرونا اظهار داشت: شرکت‌های خصوصی پیش از این و طی روزهای گذشته نیز در چندین نوبت محلول ضدعفونی تهیه و به صورت رایگان در اختیار ستاد مقابله با کرونا شهرستان قرار داده است.

وی یادآور شد: با نصب این دستگاه، مهاباد اولین شهرستان در سطح استان و منطقه خواهد بود که خودروهای ورودی قبل از وارد شدن به مناطق شهری، به صورت خودکار و با سرعت بالا کاملا ضدعفونی و گندزدایی خواهد شد.

کنترل مبادی ورودی به مهاباد طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا این شهرستان به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا 2 هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

  • پشتیبانی سایت
  • 1398/12/27
  • 96 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه