نکات مهم جهت خرید خودروهای کارکرده ( از لحاظ ظاهری )

یکی از دغدغه های مهم خریداران خودرو های کارکرده، مواردیست که در زمان خرید خودرو باید مورد توجه قرار دهند :

1. سلامت بدنه خودرو :

بدنه خودرو را از نظر فرو رفتگی، برآمدگی، ترک خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی بررسی کنید. درها را به آرامی باز و بسته کنید و متوجه باشید که بدون سر و صدا و به راحتی و بدون تاب گرفتگی، حرکت کنند و بسته شوند.

2. سلامت داخل اتاقک خودرو :

تشک ها و روکش ها را بررسی کنید، کمربندهای ایمنی و قفل آنها را چک کنید، کف پوش ماشین را کنار بزنید و کف ماشین را از لحاظ پوسیدگی چک کنید.

3. سلامت برق خودرو :

امتحان بوق، چراغهای جلو و عقب، چراغ ترمزگیر، استارت، برق شیشه های خودرو، ضبط ماشین، چراغ داخل اتاقک، برف پاک کن، دکمه های راهنما و آب پاش و همچنین سلامت کیلومتر شمار، عقربه و صفحه دور موتور، عقربه و صفحه سرعت شمار، چراغ آمپر، چراغ بنزین و …

4. بررسی چرخ ها :

متوجه باشید که چرخ ها، به 50 درصد سابیدگی نرسیده باشند. بدانید که سابیدگی ببشتر در چرخ های یک سمت خودرو، بیانگر مشکلاتی در قسمت های دیگر خودرو می باشد.

5. بررسی رنگ خودرو :

آکبند بودن رنگ خودرو و نداشتن صافکاری و بتونه کاری، بزرگترین مزیت ظاهری خودرو است. علاوه بر اینکه، رنگ داشتن ماشین به ما چیزهایی را متوجه میکند؛ اینکه رنگ شدگی در کجای ماشین صورت گرفته باشد، مهم است. مثلا رنگ در قسمت ستون ها و سقف و یا روی کاپوت، اصلا خوب نیست. و عموما حاکی از تصادفی شدید میباشد.

  • پشتیبانی سایت
  • 1399/07/01
  • 130 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه